Marianne Kjørkleiv har flere ganger vært konstituert som styrer i Lyngtua barnehage. Nå har hun takket ja til jobben som enhetsleder på permanent basis.
Marianne Kjørkleiv har imponerende førti års fartstid som ansatt i Lyngdal kommune. De siste 16 årene med Lyngtua barnehage som arbeidssted. Der har hun vært nestleder i flere år.
I løpet av disse årene har Marianne flere ganger vært konstituert som styrer ved barnehagen. Etter at Linn Therese Røysland-Egebø gikk over i stillingen som rektor ved Lyngdal ungdomsskole, takket Marianne Kjørkleiv ja til å overta ledelsen av barnehagen på permanent basis.

– Jeg er veldig glad for at Marianne takket ja til styrerstillingen i Lyngtua barnehage, og med det er blitt en fast del av vårt styrerteam. Marianne er faglig dyktig, dedikert i jobben sin og har god kjennskap til hva jobben innebærer. Hun er rett person på rett sted, sier kommunalsjef for Oppvekst og kultur i Lyngdal kommune, Bente Ingebretsen.