Om TT-ordningen
Tilrettelagt transport (TT) er et tilbud for personer som på grunn av sterke og varige funksjonsnedsettelser ikke kan bruke det vanlige kollektivtilbudet.
- TT skal brukes til fritidsreiser.
- TT skal ikke brukes til reiser som dekkes av andre ordninger, slik som reiser til og fra lege, sykehus, arbeid, utdanning, dagsenter eller lignende.
Formålet med TT-ordningen er å gi et tilrettelagt kollektivtilbud til personer med funksjonsnedsettelse som fyller vilkårene for å bli TT-bruker.
Søknad om TT-kort sendes til kommunen, men det er Agder fylkeskommune som har det overordnede ansvaret for TT, inkludert ansvar for regelverk og budsjett. Hvis du har spørsmål om dette, kan du kontakte fylkeskommunen. Du finner kontaktinformasjon og mer informasjon om TT-ordningen på fylkeskommunens nettsider. Herunder gjeldende satser. Se lenken under.
Sånn søker du om TT
Hvis du har sterke og varige funksjonsnedsettelser som gjør at du ikke kan bruke det vanlige kollektivtilbudet, kan du søke om TT. Dette gjøres til den kommunen du bor i.
I tillegg til å fylle ut egenerklæringen i søknadsskjemaet, må du få fastlegen din eller annen lege/legespesialist til å fylle ut legeerklæringen på side 4 i skjemaet.
Lenke: Søknadsskjema med legeerklæring
- Søknaden må sendes inn på sikker måte.
Dette kan du gjøre enten digitalt med e-dialog fra kommunens nettsider eller med papirpost. Du må ikke sende søknaden inn som e-post.
Innsending fra kommunens nettsider kan gjøres her:
Alternativt kan ordinær postforsendelse benyttes. Da sender du til denne adressen:
- Lyngdal kommune
Postboks 353
4577 Lyngdal
Janne Sire